انتشارات

کافه بازی چیست؟

 کافه‌ها علاوه بر قرارهای کاری و دوستانه یا قرارهای خانوادگی و آشنایی‌ها، کارکرد دیگری هم دارند. جالب است بدانید که تا حد زیادی هم جا افتاده است که کافه‌ها یکی از تفریحات امروز جوانان و بزرگسالان است‍. چه بسا امکان بازی کردن در آن‌ها فراهم باشد. بارها از زبان یکدیگر شنیده‌ایم که جوانان تفریحی ندارند. اما این روزها از بولینگ و کارتینگ تا اتاق فرار و کافه بازی راه‌هایی برای تفریح هستند.

بیشتر بخوانید “کافه بازی چیست؟”

قهوه و قهوه یزدی

قهوه امروزه به یکی از رایج ترین و محبوب ترین نوشیدنی ها در بین افراد زیادی به خصوص جوانان شده است. اولین مسئله و ابهام در خصوص این نوشیدنی پر طرفدار نام آن است.بر خلاف آنچه باور عموم است و آنچه در برخی مقالات در خصوص قهوه گفته اند این یک کلمه با ریشه عربی نیست بلکه خود عربی شده کلمه “کافا” است که نام شهر و منطقه ای در اتیوپی است که برای اولین بار گیاه قهوه در آن یافت شد. افسانه‌ای وجود دارد از یک چوپان در اتیوپی در اواخر سده ششم میلادی که متوجه میشه گوسفندانش با خوردن میوه و برگ یگ گیاه دچار بی قراری و اضطراب شدند. کمی بعد راهبان محلی از وجود چنین گیاهی مطلع شده و فهمیدند با بو دادن، خرد کردن و در آب انداختن دانه‌های این گیاه می‌توان از آن یک نوشیدنی خاص درست کنند. این نوشیدنی به آن‌ها کمک می‌کرد تا ساعت‌ها بیدار بمانند و عبادت کنند. بدین شکل قهوه بر سر زبان‌ها افتاد و در شهرهای مقدس دورتر مثل مکه و مدینه هم طرفدار پیدا کرد اما هیچکس به طور دقیق نمی‌داند نوشیدنی قهوه چگونه به وجود آمده است.

بیشتر بخوانید “قهوه و قهوه یزدی”

عکاسی خیابانی چیست؟

 هنر عکاسی هنر برجسته ای است که میتوان با آن به هر مفهومی نفوذ کرد و با قدرت بصری دنیایی را دگرگون ساخت. گاهی نیز میتوان چشم جهانیان شد و هر آن چیزی که در خیابان ها در بین مردم جریان دارد و در آنی رخ میدهد ثبت کرد.

بیشتر بخوانید “عکاسی خیابانی چیست؟”

ده کافه برتر بافت سنتی شهر یزد

کافه گردی از جمله کارهایی است که اکثر مردم دنیا علاقه زیادی به آن دارند. یکی از مهمترین المان ها در انتخاب کافه، محیط و منوهای جذاب آن می باشد. در این مقاله می خواهیم تعدادی کافه که رفتن به آنها باعث خوب شدن حالتان و بازگرداندن انرژی که از دست داده اید می شود را معرفی کنیم. در دو دهه اخیر یکی از محبوب ترین و جذاب ترین کسب و کارها، کافه ها می باشد. کافه ها این روزها به پر تقاضا ترین مکان از نظر مردم عنوان شده اند، به طوری که اکثر قرارهای دوستانه، کاری، جشن تولد ها،  سالگردها و یا حتی استراحت های کوتاه بین مسیرهای طولانی در کافه ها انجام می گیرد. به همین دلیل محیط کافه و غذا و نوشیدنی که در آنجا میل می شود از اهمیت بالایی برای مخاطبان کافه گرد برخوردار است. اگر ساکن یزد هستید حتما سری به کافه های معروف بافت سنتی شهر یزد بزنید، چرا که با محیط های بسیار دلنشینی روبرو خواهید شد.

بیشتر بخوانید “ده کافه برتر بافت سنتی شهر یزد”

بردگیم چیست؟

بردگیم یا همان بازی رومیزی شامل مهره‌ها، کارت‌ها یا ژتون‌هایی می‌شود که طبق قوانین از پیش تعیین شده، بر روی همان برد چیده یا جا به جا می‌شوند. این بازی‌ها جمعی بوده و معمولا قابل بازی برای ۲ تا ۷ نفر و گاهی هم بیشتر هستند. بعضی از این بازی‌ها استراتژیک، بعضی دیگر بر پایه‌ی شانس و بعضی نیازمند دو شاخصه شانس و مهارت هستند .معمولا در بردگیم ها هدف مشخصی تعریف شده که بازیکنان سعی دارند به آن هدف برسند. هدف اصلی بسیاری از بازی‌ها، شکست دادن رقیبان، حفظ موقعیت و جمع آوری امتیاز است.

بیشتر بخوانید “بردگیم چیست؟”

شهرگردی چیست؟

شهر ساختار اصلی شکل دهنده بسیاری از گونه های گردشگری می باشد و بسیاری از گردشگری ها را نمیتوان بدون حضور در شهر در نظر گرفت. اما گونه ای از گردشگری وجود دارد که از دیرباز در مجامع گردشگری مطرح بوده است و هدف اصلی آن خود شهر ها می باشد ! امروز به بررسی مفاهیم شهرگردی می پردازیم.

ممکن است این طور تصور شود که مقصود از شهرگردی، عموما گردشهایی است که گردشگران غیر ساکن در یک شهر و یا مسافران وارد شده به شهر در آن انجام میدهند. اما واقعیت این است که این مضمون و برداشت، تنها یکی از اشکال شهرگردی است.

بیشتر بخوانید “شهرگردی چیست؟”

دسته بندی ها

آخرین نشریات

شهرگردی چیست؟

شهر ساختار اصلی شکل دهنده بسیاری از گونه های گردشگری می باشد و بسیاری از گردشگری ها را نمیتوان بدون حضور در شهر در نظر گرفت

بردگیم چیست؟

بردگیم یا همان بازی رومیزی شامل مهره‌ها، کارت‌ها یا ژتون‌هایی می‌شود که طبق قوانین از پیش تعیین شده

ده کافه برتر بافت سنتی شهر یزد

کافه گردی از جمله کارهایی است که اکثر مردم دنیا علاقه زیادی به آن دارند. یکی از مهمترین المان ها در انتخاب کافه